Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 05.01.2022

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu.

Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 992 wykroczenia, a 825 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 8 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 872 mandaty karne i skierowali 16 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 14 praw jazdy oraz 38 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również jednego pijanego kierowcę i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

Dla policjantów z grupy SPEED bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

O skuteczności działania grupy SPEED przekonał się kierujący oplem, który w ubiegłą środę w Płocku przekroczył dopuszczalną prędkość. Jechał z prędkością 116 km/h, gdzie dopuszczalne było 70 km/h. Otrzymał on mandat karny w wysokości 400 zł., 8 punktów karnych. Kolejny kierujący pojazdem bmw w miejscowości Nowy Rzeczyn jechał z prędkością 148 km/h, gdzie dopuszczalne było 90 km/h. Otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł., 10 punktów karnych.

Niestety kolejny kierujący fordem już w tym roku w niedzielę w miejscowości Podborze na trasie S-8 jechał z prędkością 186 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość to 120 km/h. Kierujący otrzymał mandat w wysokości 2000 zł. i 10 pkt. karnych.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Film speed_Nowy.mp4

Pobierz plik speed_Nowy.mp4 (format mp4 - rozmiar 17.92 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony