Aktualności

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Data publikacji 11.01.2022

Mazowiecki garnizon Policji zasilił swe szeregi o 68 nowych funkcjonariuszy, w tym 16 kobiet. Dzisiaj w sali konferencyjnej KWP zs. w Radomiu nowi policjanci ślubowali na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Teraz nowo przyjęci policjanci, zanim trafią do jednostek macierzystych, odbędą obowiązkowe szkolenie podstawowe.

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu - insp. Waldemar Wołowiec odczytał słowa roty, którą z nim powtórzyli nowi policjanci. Następnie pogratulował im wcielenia do służby i życzył ślubującym, sukcesów zawodowych oraz by służba przynosiła im satysfakcję. Do życzeń tych przyłączył się Artur Standowicz - Wicewojewoda Mazowiecki, który wziął udział w tym szczególnym dniu dla nowych policjantów.

W uroczystości udział wzięli też Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu - insp. Jakub Gorczyński, mł. insp. Piotr Janik i insp. Dariusz Krzesicki oraz mł. insp. Dariusz Brzezicki - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu i ksiądz Jarosław Rożek - kapelan mazowieckich policjantów.

Obecnie na Mazowszu służy 5560 policjantów. Ślubujący dzisiaj funkcjonariusz trafią do jednostek na terenie całego województwa, w tym do: Białobrzegów (1), Ciechanowa (1), Garwolina (3), Gostynina (2), Grójca (1), Kozienic (1), Łosic (3), Makowa (1), Mławy (6), Ostrołęki (1), Ostrowi Maz. (2), Płocka (1), Płońska (1), Przysuchy (1), Pułtuska (1), Siedlec (1), Sierpca (1), Sochaczewa (10), Szydłowca (1), Węgrowa (1), Wyszkowa (1), Żyrardowa (2), SPPP w Radomiu (3), SPPP w Płocku (6), a ulice największej jednostki na Mazowszu, czyli Radomia będzie patrolowało po ukończeniu kursu 16 nowych policjantów. Ślubowania odbyły się także w poszczególnych jednostkach garnizonu mazowieckiego. 

Służba w Policji to praca dająca wiele satysfakcji, stabilne zatrudnienie, a także oferująca możliwość rozwijania się. Jednak przede wszystkim służba w Policji to działanie na rzecz bezpieczeństwa innych, pomoc bezbronnym i pokrzywdzonym, które stanowią źródło ogromnej satysfakcji. W 2022 roku KWP zs. w Radomiu planuje jeszcze nabory w następujących terminach: 07.03, 14.06, 02.08, 19.09, 29.12.

Szczegółowe informacje na temat przyjęć do Policji można znaleźć na stronie: www.mazowiecka.policja.gov.pl, w zakładce „Służba w Policji”.

Zespół Prasowy KWP

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.72 MB)

Powrót na górę strony