Narazili skarb państwa na straty wynoszące ponad 260 tys. zł - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Narazili skarb państwa na straty wynoszące ponad 260 tys. zł

Data publikacji 28.04.2017

Prawie 350 kg tytoniu do palenia zabezpieczyli na posesji na radomskim osiedlu Południe policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn.

Wczoraj w nocy funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu zatrzymali do kontroli renaulta oraz sprawdzili posesję na radomskim osiedlu Południe. Dwaj pięćdziesięciolatkowie w pomieszczeniach gospodarczych i samochodzie posiadali wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej w postaci tytoniu do palenia. Po dokładnym zważeniu okazało się, iż było to w sumie 342 kg tytoniu.

Mężczyźni narazili skarb państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 267 tys. zł. Obu osadzono do wyjaśnienia w policyjnym areszcie do dyspozycji Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Radomiu, który będzie prowadził w tej sprawie czynności procesowe. Policjanci będą m.in. ustalać, jak długo mężczyźni mogli zajmować się nielegalnym procederem i gdzie trafiał tytoń. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Fot. arch.

  • Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń
Powrót na górę strony