Policjanci z Ostrołęki zatrzymali złodziei rowerów - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali złodziei rowerów

Szeroko zakrojone działania ostrołęckich ,,kryminalnych” pozwoliły na zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże rowerów. Okazali się oni mieszkańcami powiatu warszawskiego. Mężczyźni jeździli ,,dostawczakiem” po terenie Ostrołęki oraz powiatu i dokonywali kradzieży. Policjanci odzyskali także rowery o łącznej wartości 4 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży.

Na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zostali powiadomieni o kradzieży dwóch rowerów. Skradzione rowery zostały oszacowane przez właścicieli na łączna kwotę ok. 4 tys. złotych.

Pierwszy jednoślad został skradziony około godziny 17:00 na początku marca spod jednego ze sklepów na terenie gm. Rzekuń. Właściciel roweru jego wartość oszacował na kwotę ok. 2 tys. złotych.

Do kolejnej kradzieży doszło w połowie kwietnia w ścisłym centrum Ostrołęki. Rower został skradziony spod jednego z lokali gastronomicznych. Jego właściciel w ostatniej chwili zauważył moment kradzieży, lecz było już za późno na jej udaremnienie. On również wycenił swój rower na kwotę ok. 2 tys. złotych.

Bezzwłocznie po otrzymanych zgłoszeniach sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrołęckiej komendy. Policjanci ustalili szczegóły kradzieży i rozpoczęli działania. Krok po kroku sprawdzali wszystkie informacje, które mogły się przyczynić do zatrzymania sprawców.

Już pierwsze ustalenia wskazywały na to, że sprawcy nie są mieszkańcami naszego powiatu. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie, że po kradzieży sprawca szybko oddalał się w kierunku zaparkowanego kilkaset metrów dalej samochodu dostawczego. Następnie sprawcy odjeżdżali w miejsca zdarzenia.

Intensywne działania policjantów przyniosły oczekiwany rezultat. Sprawcy kradzieży rowerów zostali ustaleni i na początku tygodnia zatrzymani przez ostrołęckich kryminalnych na terenie powiatu warszawskiego. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 36 i 26 lat. Obydwaj są mieszkańcami powiatu warszawskiego.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast rowery bezpośrednio po wykonanych czynnościach zostaną przekazane właścicielom.

Obydwa rowery nie były w żaden sposób zabezpieczone. W związku z tym jeszcze raz apelujemy do Państwa o właściwe zabezpieczanie swoich jednośladów.

Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas, jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby. Zabezpieczenia należy zapinać nawet kiedy nasz jednoślad pozostawiamy na chwilę np. przed sklepem. Bardzo często przestępcy wykorzystują właśnie takie ,,okazję”.

 

 

Autor: mł. asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony