Aktualności

Nietrzeźwy kierowca podczas kontroli drogowej chciał wręczyć policjantom łapówkę

Data publikacji 27.01.2022

Nietrzeźwy 37-latek zaproponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Jak się okazało miał blisko 1 promil alkoholu. Kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz za próbę przekupstwa policjantów grozi mu do 10 lat więzienia. Oprócz tego mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z posterunku w Wiskitkach patrolując teren gminy zauważyli, jak kierowca seata wyprzedza inny pojazd na przejściu dla pieszych. Mundurowi natychmiast zareagowali widząc przewinienie kierowcy i zatrzymali go do kontroli drogowej. Od 37-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kierowca seata w organizmie ma blisko 1 promil alkoholu. Gdy dowiedział się, że kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości popełnił przestępstwo, zaproponował funkcjonariuszom pieniądze za odstąpienie od dalszych czynności. Policjanci poinformowali go, że proponowanie pieniędzy funkcjonariuszowi publicznemu jest w Polsce przestępstwem. Mężczyzna jednak cały czas próbował przekonać mundurowych, aby odstąpili od ukarania go, oferując im wciąż łapówkę.

37-letni kierowca został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Za udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi do 10 lat więzienia. Oprócz tego mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych.

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk 

Powrót na górę strony