Aktualności

Sprawdzali kwarantannę - uratowali trzy osoby

Data publikacji 27.01.2022

Dzielnicowi z nowomiejskiego posterunku uratowali trzech mężczyzn z domu, w którym wybuchł pożar. Odbywający kwarantannę trzej mężczyźni (36, 39, 40 lat) nie byli nawet świadomi zagrożenia. Szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.

W miniony wtorek wieczorem dzielnicowi z Posterunku Policji w Nowym Mieście (pow. płoński) w ramach pełnienia służby na terenie gminy Nowe Miasto i Joniec, kontrolowali osoby przebywające w kwarantannie. Z uwagi na to, że z 36, 39 i 40-latkiem, odbywającymi kwarantannę w jednym z domów nie mogli nawiązać kontaktu telefonicznego, postanowili sprawdzić miejsce dokładnie. Sama kontrola odbyła się bez uwag. Wszyscy mężczyźni byli pod wskazanym adresem.

Chwilę później jednak stało się coś niespodziewanego. Nagle z komina budynku, w którym przebywali odbywający kwarantannę buchnęły kłęby dymu, iskry i pojawił się wysoki ogień. Sytuacja była poważna. Funkcjonariusze szybko zaalarmowali nieświadomych zagrożenia mężczyzn i zachowując bezpieczny dystans społeczny, pomogli wydostać sie im na zewnątrz. Wezwali też na miejsce trzy zastępy straży pożarnej, które ugasiły pożar. Okazało się, że w kominie domu zapaliły się sadze. Szybka interwencja służb zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia i dymu na cały budynek.

Nowomiejscy dzielnicowi zjawiając się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie zapobiegli tragedii.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony