Aktualności

Z zakazem sądowym chciał wyruszyć autokarem do Włoch. Jego podróż przerwali płoccy policjanci

Data publikacji 28.01.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Płocka otrzymali zgłoszenie dotyczące kontroli autobusu, który wyjeżdżał z wycieczką do Włoch. Jak się okazało 49-letni kierujący autobusem posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Już od najbliższego poniedziałku uczniowie z Mazowsza rozpoczynają ferie zimowe. Jak co roku policjanci podejmą więc działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym i kontrolują autokary oraz kierowców wiozących osoby na zimowy wypoczynek.

Policjanci płockiej drogówki pojechali na zaplanowaną kontrolę autokaru, zgłoszoną przed wyjazdem przez zorganizowaną grupę osób. Kierowca miał wyruszyć w ponad 1000 kilometrową trasę z Płocka do Włoch. Policjanci jak zawsze wnikliwie sprawdzili pojazd i kierowcę. Stan techniczny pojazdu nie wzbudził zastrzeżeń funkcjonariuszy. Jednak po sprawdzeniu uprawnień kierowcy autobusu okazało się, że od połowy 2021 roku 49-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na stan techniczny pojazdów jakimi podróżują dzieci. W sytuacji jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Policją.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony