Aktualności

Złodziej - recydywista zatrzymany przez kryminalnych z Płocka

Data publikacji 27.01.2022

Alkohol, papierosy, kosmetyki, pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty padały łupem 34–latka z Płocka. Podejrzany został namierzony i zatrzymany przez kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Mężczyzna usłyszał łącznie 17 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Za przestępstwa, które popełnił w recydywie, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia na terenie miasta i powiatu płockiego. Podejrzany w ciągu ostatnich miesięcy włamywał się do sklepów, stacji paliw, oraz zaparkowanych pojazdów. Interesowały go najczęściej alkohol, papierosy, kosmetyki i pieniądze. Przywłaszczał sobie również inne rzeczy, które znajdował na miejscu, podczas złodziejskich wypadów.

Kryminalni powiązali serię kradzieży i włamań z dobrze im znanym 34-latkiem. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić mężczyźnie łącznie 17 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, do których popełnienia przyznał się. Podejrzany był już wcześniej karany, a kolejne przestępstwa popełniał w warunkach recydywy. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów, a sąd zastosował tymczasowy areszt dla mężczyzny na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.

 

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony