Aktualności

Uciekał ulicami miasta. Został zatrzymany przez policjantów po pościgu

Data publikacji 28.01.2022

Kilka dni temu wieczorem, w trakcie kontroli prędkości na ul. Mariackiej w Radomiu, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego radomskiej KMP zwrócili uwagę na nissana, którego kierowca przekroczył prędkość. Policjanci dali sygnały do zatrzymania, do których kierujący nie zastosował się i podjął próbę ucieczki. Pościg zarejestrowały policyjne kamery.

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg, który odbywał się ulicami Radomia. W trakcie pościgu funkcjonariusze używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca w czasie brawurowej jazdą popełniał kolejne wykroczenia, m.in. nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, znaków pionowych i poziomych, wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych. Swoim zachowanie stwarzał zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na ul. Gajowej. W trakcie zatrzymania od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, w związku z czym został przebadany na zawartość alkoholu. Miał w organizmie 0,21 promila. Policjanci analizują nagrany materiał, by przedstawić kierującemu zarzuty. 29-latek musi liczyć się z kilkutysięczną grzywną oraz wieloletnią utratą prawa jazdy.

Autor: st. sierż. Kamil Warda

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.17 MB)

Powrót na górę strony