5 Otwarte Mistrzostwa Polski IPA w tenisie stołowym już za nami - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

5 Otwarte Mistrzostwa Polski IPA w tenisie stołowym już za nami

Data publikacji 02.05.2017

5 Otwarte Mistrzostwa Polski IPA w tenisie stołowym przeszły do historii. Turniej zorganizowany przez Region Radom Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA i Integracyjny Klub Tenisa Stołowego „Broń” Radom przeprowadzono w miniony weekend w gościnnych progach hali sportowej MOSiR w Radomiu.

Mistrzostwa, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych Polskiego Związku Tenisa Stołowego, swoimi patronatami uhonorowali Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji, Prezydent Sekcji Polskiej IPA, Prezydent Radomia oraz Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. mazowieckiego w Radomiu.

W tym roku prócz polskich druzyn w zawodach udział wzięła reprezentacja IPA z Cypru. Mistrzostwa zgromadziły 13 drużyn, a w turnieju indywidualnym 32 zawodników.

Z punktu widzenia laika należy przyznać, że emocje wyzwalane u zawodników pewnie były nie mniejsze niż na przykład u futbolistów. Sporo było gestykulacji, pokrzykiwania wzmaganego echem hali sportowej. Brakowało chyba tylko - na szczęście - rzucania rakietkami, charakterystycznego dla tenisa rozgrywanego na kortach. Wymiany podkręconych piłeczek tuż nad siatką, ale i te kilka metrów nad nią, udowadniały, że z pewnością nie mieliśmy do czynienia z amatorami.

Stowarzyszenie stara się integrować środowisko policjantów i pograniczników, ale również przedstawicieli innych służb mundurowych. Tegoroczny turniej oprócz „ipowców" zgromadził strażaków, żołnierzy i pograniczników.

Zawody uświetnili swoją obecnością m.in. Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji – mł. insp. Mirosław Jedynak oraz Prezes Mazowieckiej Grupy Wojewódzkiej IPA - kol. Zygmunt Kot, a także Rafał Czajkowski - sekretarz miasta Radomia. Głównym sędzią był pan Krystian Kilar - sędzia międzynarodowy PZTS.

 

Klasyfikacja drużynowa:

 1. Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka IPA

 2. Regionalna dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu

 3. Region IPA Nowy Sącz

 4. KWP w Lublinie

 5. Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu

 6. Region IPA Łomża

 7. Region IPA Radom

 8. IPA Cypr – Radom

 9. KWP w Szczecinie

 10. Region IPA Limanowa

 11. Region IPA Nowy Dwór Mzowiecki

 12. Straż Pożarna Radom

 13. WAT Warszawa

Na szczycie klasyfikacji indywidualnej znaleźli się:

 1. Artur Kowal - Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka IPA

 2. Maciej Rakowicz - Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka IPA

 3. Marcin Raczek - IPA Śląski Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu

Niestety tutaj zabrakło miejsca dla przedstawicieli Regionu IPA Radom, ale to pewnie wypadek przy pracy ;)

A za rok 6 Mistrzostwa, IPA Radom już zapowiada, że dołoży starań żeby były jeszcze lepsze.

 

 

Powrót na górę strony