Niszczyli zaparkowane samochody, szybko zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Niszczyli zaparkowane samochody, szybko zostali zatrzymani

Data publikacji 02.05.2017

Podczas minionego weekendu płoccy policjanci interweniowali w związku z niszczeniem i włamaniem do zaparkowanych samochodów. Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariusze zatrzymali dwóch sprawców. Jeden z nich uszkodził trzy pojazdy na ulicy w centrum miasta. Drugi natomiast włamał się do zaparkowanego opla. Teraz obydwaj odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Do włamania doszło w sobotę przed godziną 15. Dyżurny płockiej komendy został powiadomiony o włamaniu do samochodu na jednej z ulic. Na miejsce pojechali policjanci, którzy natychmiast przystąpili do działania. Po sprawdzeniu pobliskiego terenu funkcjonariusze zatrzymali w jednej z klatek schodowych 28-letniego mężczyznę. To właśnie ten młody mieszkaniec miasta kilkadziesiąt minut wcześniej wybił szybę w zaparkowanym oplu i ukradł z niego radio o wartości kilkuset złotych.

Zatrzymany został doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Płocku i przesłuchany w związku ze sprawą. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Drugie zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci po otrzymaniu informacji o tym, że jakiś mężczyzna na jednej z ulic w centrum miasta kopie i niszczy zaparkowane samochody, natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Funkcjonariusze zobaczyli uszkodzone trzy pojazdy: skodę, toyotę i nissana. Pojazdy miały uszkodzenia m.in. reflektory, pióra wycieraczek, wgnieciona i zarysowania na karoserii.

Policjanci, którzy byli na miejscu szybko dokonali szeregu ustaleń, w wyniku których zatrzymali 26-letniego mieszkańca Płocka. Mężczyzna został przewieziony do komendy gdzie spędził resztę nocy w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia samochodów. Za nocne niszczenie mienia zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek/AC

Foto: asp. szt. M. Malinowski

Powrót na górę strony