Dwaj 19-latkowie aresztowani pod zarzutem zabójstwa - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Dwaj 19-latkowie aresztowani pod zarzutem zabójstwa

Dzięki wytężonej pracy policjantów zostali zatrzymani dwaj 19-latkowie, którzy są podejrzewani o dokonanie zabójstwa 18-letniej mieszkanki powiatu siedleckiego. Mężczyznom przedstawiono zarzut zabójstwa popełnionego wspólnie i w porozumieniu, a przestępstwo to jest zagrożone karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, we wtorek Komenda Miejska Policji w Siedlcach została powiadomiona o zaginięciu 18-letniej mieszkanki gminy Suchożebry, która dzień wcześniej w godzinach wieczorowo-nocnych wyszła z domu i nie powróciła na noc. Policjanci wraz z innymi służbami i rodziną szukali dziewczyny.

W miniony piątek około południa w lesie pomiędzy miejscowościami Suchożebry i Krynica sąsiad zaginionej biorący udział w poszukiwaniach znalazł ludzie zwłoki. Ustalenia potwierdziły, że jest to ciało poszukiwanej 18-latki.

Przeprowadzone na miejscu czynności jednoznacznie wskazywały, że nie był to zgon naturalny, a zabójstwo. Do rozwikłania tej sprawy wyznaczono najbardziej doświadczonych policjantów pionu kryminalnego siedleckiej komendy, których działania wsparli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Żmudna praca funkcjonariuszy, którzy sprawdzali każdą najdrobniejszą informację, analizowali zabezpieczone dowody i wyjaśniali poszlaki zakończona została sukcesem. Już dzień po odnalezieniu ciała dziewczyny policjanci zatrzymali dwóch 19-latków, którzy jak wynikało z zebranych materiałów mieli bezpośredni związek z tym zdarzeniem.

Wczoraj sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi materiałami przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Siedlcach o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania na najbliższe 3 miesiące. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Autor: podinsp. Jerzy Długosz/AC

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.55 MB)

Powrót na górę strony