Podsumowanie „weekendu majowego” na mazowieckich drogach - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Podsumowanie „weekendu majowego” na mazowieckich drogach

Data publikacji 04.05.2017

Policjanci mazowieckiej drogówki podsumowali zdarzenia, do których doszło na naszych drogach od 28 kwietnia - do 3 maja br. "Majówka" - czyli przedłużony weekend jak co rok był czasem wzmożonego ruchu. Z zebranych danych wynika, że w tych dniach doszło do 25 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 40 zostało rannych. Dzięki policyjnym kontrolom blisko 150 kierującym po alkoholu uniemożliwiono dalszą jazdę.

Podczas długiego majowego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej niż zwykle patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami, w tym z dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku do środy do północy, doszło do 25 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 40 zostało rannych. Podczas majowego weekendu, który trwał o jeden dzień dłużej niż w roku ubiegłym odnotowano więcej o 2 wypadki i 9 rannych. Podkreślić należy, że w tym roku mimo że działania majowe trwały dłużej na mazowieckich drogach zginęło o 4 osoby mniej. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę niemal 150 kierującym, którzy prowadzili pod wpływem i po spożyciu alkoholu.

Ujawniona dzięki policyjnym kontrolom liczba kierujących pod wpływem alkoholu z jednej strony świadczy o dużej skuteczności i efektywności pracy Policji w walce z nietrzeźwością na polskich drogach, z drugiej strony powinna pobudzać do refleksji, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się na jazdę na podwójnym gazie.

Oto opis najpoważniejszych w skutkach wypadków, w związku z każdym trwają aktualnie postępowania ustalające wszystkie okoliczności zdarzeń:

- 30 kwietnia 2017 – Nowy Podleck pow. płocki – 24-letni kierujący motocyklem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał w przydrożne pole. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 15-letnia dziewczyna

- 3 maja 2017 – Nowa Osuchowa pow. ostrowski – kierujący najprawdopodobniej pojazdem osobowym śmiertelnie potrącił 40-letniego mężczyznę. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło w nocy w obszarze niezabudowanym, ofiara zdarzenia nie posiadała elementów odblaskowych. Policja prosi o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Ostrowi Mazowieckiej lub pod numerem tel 997, każdego kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego wypadku.

 

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.71 MB)

Powrót na górę strony