Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED zajmująca się niebezpiecznymi wykroczeniami, ujawniła kolejne zagrożenia na drodze

Data publikacji 08.02.2022

Policjanci z grupy SPEED przeprowadzili kolejne działania na terenie Mazowsza. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawniali przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED nadzorowali ruch na drogach Mazowsza. W służbie wykorzystali nieoznakowane radiowozy z videorejestratorami oraz ręczne laserowe mierniki prędkości z możliwością rejestracji obrazu. W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1107 wykroczeń, 818 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, a 8 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 992 mandaty i skierowali 22 wnioski do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 9 praw jazdy oraz 51 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również kierującego bez uprawnień i jednego, który kierował autem pomimo orzeczonego zakazu.

Funkcjonariusze monitorują w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Apelujemy do kierujących, aby zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy oraz zdrowy rozsądek nakazują zachowania szczególnej ostrożności.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony