Aktualności

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy ukradli samochód i pojechali nim po alkohol

Data publikacji 11.02.2022

Policjanci po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy „pożyczyli” samochód bez wiedzy właściciela i pojechali nim po alkohol. Obaj sprawcy odpowiedzą za przestępstwo zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia, a jeden z nich dodatkowo za jazdę w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Za takie czyny grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Kilka dni temu wieczorem dyżurny garwolińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego z jednej z posesji w gminie Sobolew. Informację tę natychmiast przekazał policyjnym patrolom. W momencie, kiedy jedni policjanci wyjaśniali okoliczności kradzieży z pokrzywdzonym, inne patrole rozpoczęły poszukiwania skradzionego pojazdu.

Policjanci z Łaskarzewa namierzyli auto, którym jechały trzy osoby, jednak na widok funkcjonariuszy kierujący pojazdem zaczął uciekać. Kiedy samochód wjechał na boczne drogi, kierowca i pasażerowie wybiegli z pojazdu. Po pieszym pościgu policjanci zatrzymali dwóch z nich. W akcję zaangażowani byli także funkcjonariusze z Maciejowic. W niedługim czasie, na jednej z pobliskich ulic, zatrzymali oni kolejnego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi kierowcy.

Mundurowi ustalili, że za kierownicą skradzionego pojazdu siedział 30-latek, który razem z 49-letnim kolegą pił wcześniej alkohol. Obaj tłumaczyli policjantom, że tylko "pożyczyli" samochód, bo zabrakło im alkoholu i musieli jakoś dostać się do sklepu. Szybko też wyszło na jaw, że 30-letni kierowca miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów, a w organizmie prawie 2 promile. Wszyscy trafili do policyjnej celi. Po wykonanych czynnościach trzeci z mężczyzn został zwolniony, ponieważ okazało się, że wsiadł do samochodu później i nie miał związku z jego kradzieżą.

30 i 49-latek odpowiedzą za przestępstwo zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia. Młodszy z nich usłyszał także zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Za takie czyny grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony