Aktualności

Grupa SPEED cały czas zapewnia bezpieczeństwo na mazowieckich drogach

Data publikacji 14.02.2022

Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i niebezpieczne manewry.

Powołana grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko.

O skuteczności działania grupy SPEED przekonał się kierujący mercedesem, który w miejscowości Małkinia Górna na drodze W 694 na obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 95 km/h. Kierujący jechał 145 km/h, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu również prawo jazdy.

Taką samą karę otrzymał kierujący mazdą, który na tej samej drodze w miejscowości Glina przekroczył prędkość prawie trzykrotnie na obszarze zabudowanym jadąc 149 km/h.

Niestety pomimo nowego taryfikatora na drodze policjantów z grupy SPEED pojawiają się cały czas nieodpowiedzialni kierowcy.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.86 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony