Wmurowanie kamienia węgielnego na budowie Komisariatu Policji w Mszczonowie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Wmurowanie kamienia węgielnego na budowie Komisariatu Policji w Mszczonowie

Data publikacji 04.05.2017

W Mszczonowie w powiecie żyrardowskim, symbolicznie wmurowano kamień węgielny na budowie nowego komisariatu, który będzie służył mieszkańcom gminy Mszczonów i Radziejowice oraz mszczonowskim policjantom. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa listopada 2017. Nowy komisariat powinien swe funkcjonowanie rozpocząć pod koniec roku.

Wczoraj w Mszczonowie odbyło się uroczyste wmurowanie symbolicznego kamienia węgielnego pod budowę nowego komisariatu.

W uroczystości nadania i wmurowania aktu erekcyjnego uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Mirosław Jedynak, Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie mł. insp. Arkadiusz Zgieb, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie podinsp. Edyta Marczewska, Komendant Komisariatu Policji w Mszczonowie kom. Krzysztof Puszcz, Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, Starosta Żyrardowski Wojciech Szustakiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Żyrardowskiego Daniel Suchecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Mszczonowa Łukasz Koperski. Miejsce budowy komisariatu poświęcił Ks. Prałat Tadeusz Przybylski Proboszcz Parafii p.w. Jana Chrzciciela.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, po której poczty sztandarowe wraz z przedstawicielami władz miasta oraz zaproszonymi gośćmi przemaszerowali na teren budowy. Tam po odczytaniu aktu erekcyjnego oraz jego podpisaniu dokument wraz z lokalnym wydaniem gazety Merkuriusz Mszczonowski, miesięcznikiem Policja i monetami został umieszczony w stalowej tubie, która została wmurowana w nowo budowanym komisariacie.

Nowy budynek komisariatu będzie odpowiadał najnowszym standardom i będzie w nim pracować 26 funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mszczonów i Radziejowice. Lokalizacja niniejszej budowy również nie jest przypadkowa, gdyż jest on usytuowany na granicy obu wymienionych gmin.

Policjanci pracujący w jednostce terenowej Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie do nowej siedziby powinni przeprowadzić się jeszcze w tym roku. Według planów inwestycja nowego budynku mszczonowskich funkcjonariuszy powinna zostać ukończona w połowie listopada br.. Komisariat będzie nie tylko służył mundurowym, ale przede wszystkim mieszkańcom, gdyż zapewne przyczyni się do jeszcze lepszej organizacji pracy i sprawniejszemu kontaktowi z lokalną społecznością.

 

 

Autor: st. asp. Robert Pyta/AC

Powrót na górę strony