Aktualności

Areszt dla internetowego oszusta

Data publikacji 17.02.2022

Tymczasowym aresztem dla 36-latniego obywatela Ukrainy zakończyła się jego przestępcza działalność w internecie. Mężczyzna wyłudził prawie 20 tys. zł. Grozi mu do 8 lat więzienia. Został zatrzymany na granicy.

Funkcjonariusze zwoleńskiej komendy ustalili sprawcę oszustwa internetowego. 36-letni obywatel Ukrainy oszukał mieszkankę powiatu zwoleńskiego na blisko 20 tys. zł. Do przestępstwa doszło w połowie 2019 roku. Policjanci w trakcie prowadzonego dochodzenia ustalili mężczyznę, który przejął dostęp do konta internetowego pokrzywdzonej i przelał jej pieniądze na swoje konto bankowe, następnie pieniądze wypłacił z konta i zamknął rachunek. Mężczyzna ukrywał się, gdyż poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową w Zwoleniu. Został zatrzymany na granicy przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu oszustwa internetowego. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Słyk

Powrót na górę strony