Areszt dla trzech sprawców rozboju - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Areszt dla trzech sprawców rozboju

Data publikacji 05.05.2017

Do rozboju doszło w weekend majowy, po tym jak w jednym z płockich mieszkań kilku mężczyzn wspólnie imprezowało. Płoccy policjanci szybko ustalili i zatrzymali do sprawy pięciu mężczyzn. Trzech z nich najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Do rozboju doszło w weekend majowy, po tym jak w jednym z płockich mieszkań kilku mężczyzn wspólnie imprezowało. W pewnym momencie doszło do awantury między biesiadnikami. Finałem było pobicie 21-latka i zabranie mu telefonu oraz karty bankomatowej.

Niedługo po zdarzeniu o wszystkim zostali powiadomieni płoccy policjanci, którzy natychmiast rozpoczęli ustalenia, których celem było zatrzymanie sprawców oraz wyjaśnienie okoliczności zajścia. Jak się szybko okazało, dwóch ze sprawców pokrzywdzony znał, jednego z mężczyzn funkcjonariusze zatrzymali w niedługim czasie po zgłoszeniu. W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili i zatrzymali pozostałych czterech napastników.

Trzech z nich to mieszkańcy Płocka w wieku 16, 18 i 51 lat, jeden jest mieszkańcem Gostynina w wieku 20 lat i 21-latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Sąd po zapoznaniu się ze sprawą zastosował wobec trzech z zatrzymanych tymczasowy areszt. Sprawą zatrzymanego 16-latka zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Płocku.

Teraz mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Piasek/AC

Powrót na górę strony