Aktualności

Areszt za podpalenia. 48-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu

Data publikacji 28.02.2022

Praca przasnyskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o podpalenia, do których doszło w ostatnim czasie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 48-latkowi zarzutów podpalenia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do pierwszego podłożenia ognia doszło pod koniec sierpnia 2021 roku przy ul. Królewieckiej w Przasnyszu. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległa elewacja budynku jednorodzinnego oraz inne przedmioty znajdujące się w obrębie budynku.  Kolejnych podpaleń, 48-latek dopuścił się 22 lutego 2022 roku wieczorem. W pierwszym przypadku mężczyzna podpalił śmiecie pozostawione w pustostanie. Mężczyzna tego samego wieczoru dopuścił się kolejnego podpalenia. Podpalił stertę słomy w skutek czego spaleniu uległo około 500 sztuk bel słomy i sprzęt rolniczy. Zatrzymany mężczyzna swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości ponad 130 tys. zł.

W piątek Sąd Rejonowy w Przasnyszu na wniosek przasnyskich policjantów oraz przasnyskiej Prokuratury Rejonowej wobec 48-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres 3 miesięcy.  Mężczyźnie grozi teraz kara ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: asp. szt. Krzysztof Błaszczak

Powrót na górę strony