Aktualności

Kolejny tydzień mazowieckiej grupy SPEED

Data publikacji 07.03.2022

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kierowcy w ubiegłym tygodniu podczas kolejnych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1188 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 961 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 14 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 1024 mandaty, a w 31 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 16 praw jazdy oraz 39 dowodów rejestracyjne, a także 2 pijanych kierowców, oraz 3 z zakazem sądowym.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony