Aktualności

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 80 – latka

Data publikacji 09.05.2017

Mniej niż godzinę zajęło odnalezienie zaginionego 80-latka na terenie gminy Promna. Odnaleziony mężczyzna był mocno wychłodzony i nie mógł się poruszać.

Wczoraj po godzinie 14 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach przyjął zgłoszenie od 77-letniej kobiety o zaginięciu jej męża. Mężczyzna ostatni raz widziany był około godziny 10:00 kiedy wychodził z domu na spacer.

Zgłaszająca zaginięcie żona poinformowała policjantów, że mąż jest po udarze mózgu, ma problemy z mową oraz z samodzielnym poruszaniem się. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Przeszukiwane były drogi i tereny pomiędzy sadami , okoliczne lasy i znajdujący się w pobliżu staw. Już po około 40 minutach działania policjantów przyniosły efekty. 80-latek został odnaleziony około 1,5 kilometra od domu ,w sadzie. Leżał pod drzewem przemarznięty, bez sił by wstać i samodzielnie dalej iść. Na miejsce wezwano ambulans. Po udzieleniu niezbędnej pomocy okazało się, że 80-latek był mocno wyziębiony. Teraz jego życiu i zdrowiu nic już nie zagraża.

Powrót na górę strony