Aktualności

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn

Data publikacji 11.03.2022

Przasnyscy policjanci w minioną niedzielę, zatrzymali trzech mieszkańców Chorzel pod zarzutami naruszenia miru domowego, gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą niedzielę tuż po północy, na stanowisko dowodzenia przasnyskiej komendy policji wpłynęła informacja o grupa nietrzeźwych osób, które wtargnęły do jednego z mieszkań na terenie Chorzel. Mężczyźni zachowując się agresywnie wobec przebywających tam domowników, zniszczyli mienie oraz kierowali wobec 34-latki i jej 36 letniego partnera, groźby karalne. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że sprawcami tego zdarzenia są mieszkańcy Chorzel w wieku 20, 29 i 36 lat. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy, pozwolił przasnyskim policjantom, na przedstawienie zatrzymanym, zarzutów dotyczących naruszenia miru domowego, gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia.

We wtorek Sąd Rejonowy w Przasnyszu na wniosek przasnyskich policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, wobec zatrzymanych mężczyzn, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im teraz wysoka grzywna oraz kara ograniczenia albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Autor: asp. szt. Krzysztof Błaszczak

 

Powrót na górę strony