Aktualności

Osoba podejrzana o potrójne zabójstwo zatrzymana przez płockich policjantów

Data publikacji 18.03.2022

Wczoraj policjanci na jednej ulic Płocka zatrzymali poszukiwanego 42-latka. Mężczyzna jest osobą podejrzaną o potrójne zabójstwo. Poszukiwany został rozpoznany przez policjanta, który był po służbie. Funkcjonariusz wspólnie z patrolem nieumundurowanym zatrzymał osobę podejrzaną. 42-latek pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Płocku, która prowadzi śledztwo w sprawie potrójnego zabójstwa.

To było szybkie rozpoznanie i dynamiczne zatrzymanie osoby podejrzanej. Wczoraj po godz. 16 policjant, który był po służbie, zauważył na jednej z ulic osiedla Podolszyce mężczyznę, którego wizerunek był zbliżony do rysopisu poszukiwanego. Funkcjonariusz obserwując cały czas podejrzewanego, poinformował o tym fakcie oficera dyżurnego płockiej komendy, który szybko na miejsce skierował nieumundurowany patrol.

Policjanci na Al. Jana Pawła II w Płocku zatrzymali osobę podejrzaną. Zatrzymanie było dynamiczne, mężczyzna nie zdążył podjąć próby ucieczki.

Policjanci ujawnili przy mężczyźnie nóż. Narzędzie zostało zabezpieczone do dalszych czynności procesowych. 42-latek podczas zatrzymania był nietrzeźwy (ponad 1,5 promila alkoholu w organiźmie), miał obrażenia ciała nie zagrażające jego życiu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie została udzielona mu pomoc medyczna. Po opatrzeniu 42-latek trafił do Policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych, gdzie pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Od dnia zdarzenia codziennie w działaniach poszukiwawczych za 42-latekim brało udział kilkudziesięciu policjantów, w tym specjalna grupa poszukiwawcza wraz z psami tropiącymi. Wykorzystany również został policyjny helikopter oraz drony. W działaniach policjantów wspierali funkcjonariusze z Mazowsza oraz strażacy.

Dla płockich policjantów odnalezienie poszukiwanego było sprawą priorytetową. Funkcjonariusze wykazywali się ogromnym zaangażowaniem w działaniach, o czym świadczy fakt, że nawet i po służbie policjanci z ogromnym wyczuleniem obserwowali ulice miasta, co ostatecznie doprowadziło do zatrzymania osoby podejrzanej o potrójne zabójstwo. Dziękujemy też wszystkim za sygnały i informacje dotyczace zdarzenia i osoby podejrzanej. 

Autor: podkom. Marta Lewandowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.47 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony