Aktualności

Sprawcy kradzieży: motocykla, pieniędzy oraz telefonu komórkowego w rękach przysuskich policjantów

Data publikacji 10.05.2017

10 lat więzienia grozić 41-letniemu mieszkańcowi gm. Borkowice podejrzewanemu o kradzież pieniędzy i włamania. O 5 lat mniej 24-latkowi, którego mundurowi podejrzewają o kradzież motocykla. Tyle samo 22-latkowi, który wszedł w posiadanie telefonu komórkowego. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów z Przysuchy.

Policjanci z wydziału kryminalnego przysuskiej komendy kilka dni temu zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który w okresie od grudnia 2016 do kwietnia na terenie gminy Borkowice kradł pieniądze oraz usiłował włamać się do budynków mieszkalnych. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 28 kwietnia na terenie gminy Borkowice wykorzystując nieuwagę 77-letniego właściciela mieszkania, zabrał mu z portfela pieniądze w kwocie 600 zł. Ponadto policjanci ustalili, że również dwukrotnie usiłował włamać się do niezamieszkałych budynków mieszkalnych i pomieszczeń gospodarczych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

3 maja dyżurny przysuskiej jednostki został powiadomiony o kradzieży w miejscowości Smogorzów motocykla honda CBR o wartości 10 tys. zł. Podjęte działania szybko doprowadziły do ustalenia podejrzanego o kradzież. Okazał się nim 24-latek. Został on zatrzymany przez policjantów i już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do 5 lat więzienia grozi też 22-letniemu mieszkańcowi Skrzyńska podejrzewanemu o kradzież telefonu komórkowego. W miniony czwartek przysuscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży telefonu komórkowego w miejscowości Skrzyńsko. Natychmiastowa reakcja policjantów z wydziału prewencji doprowadziła do ustalenia i zatrzymania podejrzanego. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Skrzyńska. Skradziony telefon został zwrócony właścicielowi.

 

Autor: asp. Aneta Wilk/RJ

  • Odzyskany przez policjantów motocykl
Powrót na górę strony