Aktualności

Nie zachował bezpiecznej odległości kończąc jazdę „w bagażniku”

Data publikacji 31.03.2022

O dużym szczęściu może mówić 57-latek. Mężczyzna wczoraj rano kierując motorowerem nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu jadącego przed nim, w wyniku czego doszło do zderzenia. Groźnie wyglądającą sytuację nagrała jedna z kamer umieszczona na pobliskim budynku. Na szczęście uczestnikom - mieszkańcom powiatu ostrowskiego nic poważnego się nie stało.

Wczoraj wczesnym rankiem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. S. Duboisa w Ostrowi Mazowieckiej. Na miejsce pojechali policjanci z drogówki i ustalili, że kierujący motorowerem 57-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu osobowego. Mężczyzna nie zdążył zahamować w wyniku czego uderzył w tył auta. Sytuacja wyglądała groźnie, o czym świadczy nagranie z kamery umieszczonej na jednym z budynków. Na szczęście 57-latek i 19-latka kierująca vw nie odnieśli poważniejszych obrażeń, obydwoje byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia na drodze.

Niech to nagranie będzie przestrogą dla kierujących jednośladami. Pamiętajmy, że motocykle/motorowery nie mają takich zabezpieczeń jak auta czyli pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych chroniących kierowcę w razie zderzenia. Jedno nieodpowiednie zachowanie na drodze może skończyć się trwałym kalectwem, a nawet śmiercią kierowcy motocykla/motoroweru.

Autor: mł.asp. Marzena Laczkowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.36 MB)

Powrót na górę strony