Aktualności

Na początek 1000 z mandatu. Mieszkańcowi Wyszkowa grozi nawet 30 tys. zł grzywny

Data publikacji 12.04.2022

Policjanci z wyszkowskiej drogówki, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali osobowego volkswagena, który jechał stanowczo za szybko. Pierwsze chwile kontroli drogowej szybko wskazały, że decyzja o zatrzymaniu auta była trafiona. Okazało się, że za kierownicą siedział wyszkowianin nie posiadający prawa jazdy. Mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, gdzie grzywna za tak bezmyślne zachowanie może wynieść do 30 tysięcy złotych. Sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz kierowania pojazdami.

W poniedziałek o godzinie 19.30 jeden z patroli wyszkowskiego Wydziału Ruchu Drogowego dbał o bezpieczeństwo mieszkańców Leszczydołu Nowiny. W pewnym momencie na ul. Wyszkowskiej mundurowi zauważyli szybko jadącego volkswagena. Jego pomiar prędkości wykazał, że porusza on się z prędkością blisko dwukrotnie większą niż pozwalają na to przepisy. Na ograniczeniu do 50 km/h, młody kierowca jechał 91 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec Wyszkowa. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne przewinienie „szybkiego” kierowcy. 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

W związku z zaistniałą sytuacją za przekroczenie dozwolonej prędkości funkcjonariusze nałożyli na mieszkańca Wyszkowa mandat karny w wysokości 1000 zł, natomiast za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że za jazdę bez uprawnień grozi grzywna, która wynosi od 1500 nawet do 30 tysięcy złotych. Sąd obligatoryjnie w takich przypadkach orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pamiętajmy o tym, zanim wpadniemy na pomysł wsiadania za kierownicę bez prawa jazdy.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony