Aktualności

Nietrzeźwy rowerzysta próbował przekupić policjantów. Został zatrzymany

Data publikacji 12.04.2022

Niestety wśród rowerzystów nadal panuje przekonanie, że przecież nic się nie stanie, gdy pojedzie się rowerem po wypiciu alkoholu. Jest to niebezpieczne zarówno dla rowerzysty jak i kierowców aut. Gdy kierujący jednośladem nagle przewróci się na jezdnię tuż przed jadącym autem, wystarczy chwila i nieszczęście gotowe.

Sobotnią przejażdżkę 44-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zapamięta na dłużej. Mężczyzna po wypiciu alkoholu wsiadł na rower. Mężczyzna z uwagi na styl jazdy zwrócił na siebie uwagę ostrowskich policjantów patrolujących teren miasta. Policjanci zatrzymali rowerzystę do kontroli. A jego badanie alkomatem dało wynik ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna w czasie kontroli wpadł na jeszcze inny pomysł, niż jazda pod wpływem alkoholu. Postanowił wręczyć policjantom kilkaset złotych, aby kontrola drogowa nie skończyła się sprawą w sądzie. Policjanci poinformowali go, iż popełnia przestępstwo. Przewieźli 44-latka do ostrowskiej komendy. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia łapówki policjantowi grozi mężczyźnie do 10 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony