Aktualności

Policyjni „wodniacy” rozpoczęli sezon w Pułtusku

Data publikacji 14.04.2022

Sportis PH-25 z 200-konnym silnikiem to jednostka pływająca, na której pułtuscy "wodniacy" rozpoczęli służbę na rzece Narew. Do końca września wodny patrol będzie czuwał nad bezpieczeństwem zarówno mieszkańców powiatu pułtuskiego, jak i turystów wypoczywających nad wodą.

Mając na uwadze bezpieczeństwo turystów odwiedzających Pułtusk, jak i jego mieszkańców, korzystających z uroków Narwi, wczoraj (13.04) policjanci rozpoczęli działania prewencyjne na wodzie. Z początkiem sezonu „wodniacy” sprawdzają łodzie pod kątem rejestracji, obowiązkowego wyposażenia, trzeźwości użytkowników, uprawnień do kierowania łodzią i do amatorskiego połowu ryb.

Apelujemy do wszystkich amatorów wypoczynku nad wodą, aby zawsze zachowywali należytą ostrożność i kierowali się rozwagą. Nigdy nie łączmy alkoholu z uprawianiem sportów wodnych. Każda, nawet najmniejsza jego ilość wpływa na nasze zachowanie, a nad wodą wystarczy choćby chwila nieuwagi, aby doszło do niebezpiecznej sytuacji czy tragedii. Pamiętajmy, że nawet najspokojniejsza woda może być groźnym żywiołem. Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i nie pozostawiajmy ich samych w rejonie rzeki. Wybierajmy bezpieczne miejsca wypoczynku, stosujmy się do znaków i wskazówek. Dzięki temu chwile spędzone nad Narwią dostarczą nam radości i odpoczynku, a przede wszystkich będą bezpieczne - zarówno dla nas jak i innych miłośników wodnego wypoczynku.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony