Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED

Data publikacji 20.04.2022

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu.

Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1217 wykroczeń, a 1023 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 8 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1058 mandatów karnych i skierowali 33 wnioski do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 11 praw jazdy oraz 37 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 5 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Dla policjantów z grupy SPEED bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony