Aktualności

Podejrzany o zabójstwo kapłana usłyszał zarzuty

Data publikacji 05.05.2022

Dzięki wielomiesięcznej, żmudnej pracy procesowej i analitycznej policjantów i prokuratorów dokonano ustaleń, które pozwoliły na przedstawienie zarzutów zabójstwa 29-letniemu mężczyźnie. Kilka miesięcy temu zabił kapłana i 49-letnią kobietę za co grozi mu dożywocie.

11-go listopada 2021 wieczoram, ksiądz posługujący w jednej z parafii na terenie Siedlec, spacerując po parku miejskim został brutalnie pobity, doznając śmiertelnych, jak się okazało, obrażeń. Z ustaleń śledztwa wynikało, że sprawca z dużą siłą zadał pokrzywdzonemu trzy uderzenia narzędziem w tył głowy.

Do rozwiązania tej sprawy powołano specjalną grupę policjantów. W postępowaniu sprawdzane były wszelkie informacje oraz hipotezy śledcze, które mogły doprowadzić do zatrzymania sprawcy. Po kilku miesiącach doszło do przełomu w śledztwie w momencie,  gdy śledczy zainteresowali się  sprawą zabójstwa kobiety z Sokołowa Podlaskiego. Po wnikliwej analizie okoliczności tej sprawy i licznych ekspertyzach kryminalistycznych  prowadzący postępowanie zgromadzili materiał pozwalający na  stwierdzenie, że zabójcą księdza i kobiety jest ta sama osoba. Zgromadzone dowody pozwoliły na ogłoszenie 23-letniemu mieszkańcowi  zarzutu zabójstwa kapłana. Podejrzany przebywa w areszcie tymczasowym od czasu przedstawienia zarzutów zabójstwa kobiety.

Za popełnione czyny grozi mu nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa  w Siedlcach/oprac.: nadkom. Agnieszka Świerczewska/KMP Siedlce

Powrót na górę strony