Aktualności

Sprawdzają szkoły przed maturami

Data publikacji 05.05.2022

Trzyosobowe zespoły złożone z policjanta, strażnika miejskiego oraz pracownika ochrony z specjalnie przeszkolonym psem do wykrywania materiałów wybuchowych prowadzą od kilku dni rozpoznanie pirotechniczne w radomskich szkołach. Działania mają na celu wyeliminowanie fałszywych alarmów bombowych, a co za tym idzie, ewakuacji szkół i przerwania matur.

Mając na względzie lata 2020 i 2021, gdzie fałszywe informacje o podłożonych ładunka wybuchowych w szkołach doprowadzały do ewakuacji i opóźnień w rozpoczęciu egzaminu, prezydent Radomia przygotował spotkanie w ramach Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarna i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także pracownicy oświaty. W trakcie omawiania problemów związanych ze zgłoszeniami zakłócającymi odbycie się egzaminu dojrzałości podjęto m.in. decyzje o wcześniejszych  sprawdzeniach budynków szkół w Radomiu. W tym roku do działań prowadzonych na rzecz bezpieczeństwa na terenie Radomia włączył się także Goliat Security, którego wyszkoleni pracownicy zespołów zabezpieczeń pirotechnicznych wraz z psami do wykrywania materiałów wybuchowych

Pierwsze wspólne patrole zaczęły działać już 3 maja, tuż przed środowym rozpoczęciem matur. Mundurowi przeprowadzili rozpoznanie pirotechniczne z wykorzystaniem psów służbowych w ponad 22 szkołach, a następnie zabezpieczyli te szkoły do dnia rozpoczęcia matur.

Działania te pozwoliły spokojnie oraz bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu na przeprowadzenie tego najważniejszego egzaminu. 

Autor: st. sierż. Kamil Warda

Powrót na górę strony