Aktualności

Dzielnicowy po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 06.05.2022

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Wczoraj w Żyrardowie 66-letni mężczyzna prowadził pojazd, mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jego dalszą jazdę uniemożliwił dzielnicowy. Jak się okazało, mężczyzna miał cofnięte uprawnienia za jazdę po alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem będący po służbie dzielnicowy zauważył mężczyznę, którego zachowanie świadczyło, że może być pod wpływem alkoholu. Gdy 66-latek wsiadł do samochodu i usiłował wyjechać, policjant zatrzymał go i uniemożliwił dalszą jazdę. Przybyli na miejsce policjanci ruchu drogowego przebadali mężczyznę alkomatem, który wskazał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że uprawnienia do kierowania pojazdami zostały mu cofnięte za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.Ggrozi mu do 2 lat więzienia.

 

Policjanci apelują, by każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

 

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk

Powrót na górę strony