Aktualności

Rajd rowerowy w Białobrzegach

Data publikacji 16.05.2017

Uczniowie PSP nr 1 w Białobrzegach uczestniczyli w rajdzie rowerowym. Pod opieką policjantów i swoich nauczycieli dzieci poznawały okolicę i przepisy ruchu drogowego. Było to pierwsze w tym roku tego typu spotkanie na terenie gminy Białobrzegi wpisujące się w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”, w ramach której na terenie województwa mazowieckiego prowadzone są działania pod nazwą „ MÓJ ROWER-MOJE ŻYCIE”.

Uczestnicy rajdu zebrali się na placu szkolnym, skąd wyruszyli w asyście przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji: podkom. Jarosława Rdzanka, mł. asp. Edwarda Banacha, st. sierż. Ewy Płaszczyńskiej, którzy na każdym odcinku Rajdu dbali o bezpieczeństwo uczestników. Policjanci przypominali uczestnikom wyprawy o podstawowych przepisach ruchu drogowego oraz o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach rowerzystów i pieszych.

Był to pierwszy zorganizowany w tym roku rajd rowerowy dzieci z białobrzeskich szkół doskonale wpisujący się w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”, w ramach której na terenie województwa mazowieckiego prowadzone są działania pod nazwą „ MÓJ ROWER-MOJE ŻYCIE”. Podczas rowerowej wyprawy okazało się, że jej młodzi uczestnicy bardzo dobrze znają przepisy drogowe i potrafią je stosować w praktyce.

Trasa rajdu prowadziła z Białobrzegów, nową ścieżką rowerową przez Suchą i Kamień, następnie przez Brzeską Wolę oraz Mikówkę. Przewodnikiem był Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi - Adam Bolek - autor Przewodnika turystycznego „Powiat Białobrzeski”.

Powrót na górę strony