Aktualności

Zarzut paserstwa dla mieszkanki powiatu sochaczewskiego

Data publikacji 12.05.2022

Mieszkanka powiatu sochaczewskiego sprzedawała przez internet perfumy znanej marki. Okazało się, że flakony, które sama kupiła za kilka tysięcy złotych pochodzą z kradzieży i są warte zdecydowanie więcej. Paserstwo nieumyślne jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że mieszkanka powiatu sochaczewskiego sprzedaje przez internet perfumy znanej marki. Flakony z markowymi zapachami można było kupić w dużo niższej cenie niż te w regularnej sprzedaży. Kryminalni podejrzewali, że perfumy pochodzą z kradzieży w jednym z magazynów mieszczących się w powiecie sochaczewskim. Policjanci w tej sprawie już wcześniej ustalili sprawców.

Podczas przeszukania u mieszkanki powiatu sochaczewskiego zabezpieczono 12 oryginalnych flakonów perfum. Ustalono, że kilka miesięcy temu kobieta znalazła ogłoszenie dotyczące sprzedaży perfum jednym z portali internetowych. Skuszona atrakcyjną ceną skontaktowała się ze sprzedającym i podczas spotkania kupiła perfumy, za które zapłaciła kilka tysięcy złotych. Ich wartość w regularnej cenie była zdecydowanie większa. Część z nich sama sprzedała przez internet, pozostałe zabezpieczyli policjanci i zwrócą je właścicielowi.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie 36-latka usłyszała zarzut paserstwa nieumyślnego. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozwagę. Bardzo niska cena produktu powinna wzbudzić czujność i zastanowienie nad oryginalnością produktu czy też legalnością jego pochodzenia, zwłaszcza gdy zakup następuje od przypadkowej osoby.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony