Aktualności

Działania siedleckich policjantów w parku miejskim

Data publikacji 17.05.2017

W trosce o bezpieczeństwo młodych ludzi, a w szczególności o ich kontakt z sytuacjami stwarzającymi zagrożenie demoralizacją, siedleccy policjanci prowadzili wczoraj działania profilaktyczno - prewencyjne na terenie Parku Aleksandria. Uczniowie pobliskich szkół przebywający w parku byli sprawdzani czy nie przebywają na wagarach, a palący papierosy – czy są pełnoletni. Działania odbyły się i w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wiosenno – letnia aura nareszcie dotarła do Siedlec. Piękna słoneczna pogoda, coraz cieplejsze dni i budząca się do życia przyroda przyciąga do siedleckiego parku coraz większą liczbę mieszkańców miasta. Jednak mimo wczesnej pory wśród spacerowiczów spotkać można wielu uczniów pobliskich szkół, którzy zamiast zajęć lekcyjnych wybierają „odpoczynek na świeżym powietrzu” uciekając ze szkoły na „wagary”.

W trosce o bezpieczeństwo młodych ludzi, a w szczególności o ich kontakt z sytuacjami stwarzającymi zagrożenie demoralizacją siedleccy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie parku kolejne już działania profilaktyczno – prewencyjne. W ich trakcie funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszystkie aspekty wskazujące na demoralizację nieletnich, a więc m.in. palenie papierosów, spożywanie alkoholu oraz posiadanie i zażywanie środków odurzających.

Akcje tego typu na terenie miasta będą prowadzone sukcesywnie, aż do zakończenia roku szkolnego.

 

 

Autor: podinsp. Jerzy Długosz/AC

Powrót na górę strony