Aktualności

Grupa SPEED cały czas zapewnia bezpieczeństwo na mazowieckich drogach

Data publikacji 18.05.2022

Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i niebezpieczne manewry.

Powołana grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko.

W piątkowy poranek ostrowscy policjanci z WRD wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED patrolowali trasę S-8. W Nagoszewie zauważyli bardzo szybko jadące porsche Zmierzyli prędkość z jaką poruszał się pojazd, która wyniosła 195 km/h. Kierowca auta 42-latek z województwa mazowieckiego został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł i10 punktami karnymi.

Niestety pomimo nowego taryfikatora na drodze policjantów z grupy SPEED pojawiają się cały czas nieodpowiedzialni kierowcy.

Apelujemy do kierowców by nie traktowali dróg jako toru wyścigowego. Na trasie o dużym natężeniu ruchu rozwijanie nadmiernych prędkości może skończyć się tragicznie. W nagłej sytuacji zatrzymanie auta przy takiej prędkości jest praktycznie niemożliwe i nieszczęście gotowe.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Film FILM SPEED

Pobierz plik FILM SPEED (format mp4 - rozmiar 4.45 MB)

Powrót na górę strony