Aktualności

Niebezpieczne wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych

Data publikacji 27.05.2022

Na skrzynkę Stop Agresji Drogowej do WRD KWP zs. w Radomiu jeden z kierujących przesłał nagranie z kamery samochodowej, na której zostało zarejestrowane wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych. Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej ustalili i ukarali sprawcę tego wykroczenia wysokim mandatem.

Ostrowska policja otrzymała zgłoszenie przesłane na skrzynkę Stop Agresji Drogowej, która powstała w Wydziale Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Kierowca przekazał nagranie z kamery samochodowej gdy na początku maja około południa jechał drogą wojewódzką nr 677. W pobliżu miejscowości Sulęcin-Kolonia kamera samochodowa zarejestrowała kierowcę audi typu kombi wyprzedzającego jego auto na podwójnej ciągłej tuż przed przejściem dla pieszych. Nagranie trafiło do funkcjonariuszy z Ostrowi Mazowieckiej, gdzie policjantka z Zespołu Wykroczeń prowadząca sprawę ustaliła kierowcę i w ubiegłą środę, 39-letnia mieszkanka powiatu węgrowskiego została ukarana mandatem w kwocie 1500zł oraz 10 pkt.

W 2021 roku na na skrzynkę Stop Agresji Drogowej do Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu wpłynęło 507 zgłoszeń.

Policjanci cały czas apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierowcy, którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.

 

Autor: mł.asp Marzena Laczkowska

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.25 MB)

Powrót na górę strony