Aktualności

Pijany kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu - skuteczna akcja ostrołęckich policjantów

Data publikacji 26.05.2022

Pijany kierowca porzucił swój pojazd w centrum miasta i zaczął uciekać pieszo. Po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast w działania poszukiwawcze za uciekinierem włączyły się policyjne patrole. Bezmyślny kierowca zaledwie po 4 minutach od zgłoszenia został zatrzymany po pościgu.

Wczoraj kilka minut po godzinie 17 dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał informację, że na al. Jana Pawła II prawdopodobnie pijany kierowca na środku drogi porzucił swoje mitsubishi i zaczął uciekać pieszo. Na zgłoszenie zareagowały policyjne patrole pełniące służbę na mieście. W rejon zdarzenia skierowano policyjne patrole.

Po zaledwie 4 minutach od zgłoszenia jeden za patroli składający się z policjanta i strażnika miejskiego zatrzymał po pościgu odpowiadającego rysopisowi ostrołęczanina.

Mężczyzna stawiał opór przy zatrzymaniu, czym zmusił policjantów do użycia środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany efekt. Wyraźnie także było czuć od niego alkohol.

Po przetransportowaniu do komendy policji poddano mężczyznę badaniu trzeźwości. Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny ponad dwa promile alkoholu. W policyjnym systemie informatycznym jego prawo jazdy było zatrzymane.

Porzucony pojazd, którym ostrołęczanin się poruszał, został odholowany na policyjny parking. Oprócz odpowiedzialności karnej czeka go wysoka kara finansowa mogąca wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci dziękują zgłaszającej, która zareagowała właściwie na zdarzenie i poinformowała o sytuacji. Właściwa reakcja zapobiegła kolejnej tragedii na drodze. 

Autor: kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony