Aktualności

Najlepiej udzielali pierwszej pomocy

Data publikacji 18.05.2017

Mł. asp. Michał Antczak oraz sierż. szt. Janusz Kośnik z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wygrali eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Reprezentować oni będą garnizon mazowiecki w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku.

Dzisiaj zakończyły się eliminacje na szczeblu wojewódzkim do V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach uczestniczyli policjanci posiadający aktualne uprawnienia ratownika w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podstawowym celem zawodów było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, upowszechnianie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyłonienie reprezentacji garnizonu mazowieckiego, która weźmie udział w finale rywalizacji w Szkole Policji w Słupsku. W wojewódzkich eliminacjach udział wzięło 28 reprezentacji Komend Miejskich i Powiatowych Policji garnizonu mazowieckiego oraz SPPP w Radomiu i SPPP w Płocku. W sumie 30 zespołów dwuosobowych.

Tegoroczne zawody obfitowały w zróżnicowanie oraz nowości organizacyjne. Uczestnicy inaczej niż w latach ubiegłych, tym razem musieli się zmagać prócz testu wiedzy ogólnej, aż z trzema różnymi sytuacjami, w których trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale też trafnością w podejmowaniu decyzji, refleksem, profesjonalizmem i współdziałaniem z partnerem. Scenki odbywały się w zbliżonych do realnych warunkach, a charakteryzacje osób poszkodowanych niewiele odbiegały od rzeczywistych. To wszystko sprawiało, że uczestnicy konkursu mogli poczuc się jak na prawdziwej interwencji.

Eliminacje wygrała drużyna z KMP w Ostrołęce w składzie mł. asp. Michał Antczak oraz sierż. szt. Janusz Kośnik i to ona pojedzie w dniach 30.05 – 01.06 br. do Słupska. Miejsce drugie zajęła reprezentacja SPPP w Radomiu w składzie sierż. Krzysztof Banaszkiewicz i st. post. Kamil Kapciak. Miejsce trzecie przypadło w udziale drużynie KPP w Przasnyszu, którą tworzyli sierż. sztab. Artur Długokęcki i st. sierż. Robert Suchodolski.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca oprócz uznania wśród kolegów zdobyły także nagrody pieniężne, które wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz. Organizatorem eliminacji był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

 

 

Autor: Zespół Prasowy KWP zs. Radomiu/AC


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 24.24 MB)

Powrót na górę strony