Aktualności

Dyżurny Mistrzem Europy w Armwrestlingu

Data publikacji 31.05.2022

Kolejne sukcesy sportowe dyżurnego makowskiej policji asp. szt. Dariusza Popiołka. W ubiegły weekend podczas Mistrzostw Europy w Armwrestlingu zdobył tytuł Mistrza Europy w kategorii Masters +105 kg na lewą rękę oraz Wicemistrza w kategorii Masters +105 kg na prawą rękę.

W ubiegły weekend odbyły się Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu w Rumi. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 17 krajów, którzy startowali w różnych kategoriach wagowych. W Mistrzostwach  wziął udział również nasz kolega asp. szt. Dariusz Popiołek. W kategorii Masters +105 kg na lewą rękę był bezkonkurencyjny i zdobył złoto. W tej samej kategorii na prawą rękę zdobył srebro. Jak sam przyznaje „nie było łatwo”, bo startował z doświadczonymi zawodnikami z całej Europy. Na zawodach takiej rangi był po raz pierwszy, lecz jak sam mówi „najważniejsze jest nastawienie psychiczne, technika i siła”. 

Na co dzień asp. szt. Dariusz Popiołek jest dyżurnym w Komedzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim. Swoją miłość do sportu znakomicie łączy ze służbą, a także zaraża nią swoich najbliższych. Jego dzieci trenują Karate Kyokusin i idą za ciosem taty zdobywając sukcesy na turniejach. Od zawsze interesował go sport, a szczególnie kulturystyka. Od 3 lat intensywnie trenuje Armwrestling. Należy do Klubu Family Team Wyszków.

Stanięcie na najwyższym stopniu podium na Mistrzostwa Europy w Rumi  i usłyszenie hymnu narodowego to dla niego jedna z najpiękniejszych chwil w życiu – jak dodaje. To również motywacja do dalszej pracy i udział w Mistrzostwa Świata już we wrześniu we Francji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: asp. Monika Winnik

Powrót na górę strony