Aktualności

Grupa SPEED cały czas zapewnia bezpieczeństwo na mazowieckich drogach

Data publikacji 07.06.2022

Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i niebezpieczne manewry.

Powołana grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1247 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 990 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 10 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 1110 mandatów, a w 16 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń.

Mundurowi zatrzymali 15 praw jazdy oraz 51 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 7 pijanych kierowców i 4, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Niestety pomimo nowego taryfikatora na drodze policjantów z grupy SPEED pojawiają się cały czas nieodpowiedzialni kierowcy.

W ubiegły czwartek w Ugniewie policyjna kamera zarejestrowała kierującego volvo 24-letniego mieszkańca powiatu sokołowskiego wyprzedzającego na podwójnej linii ciągłej samochód osobowy i ciężarówkę a z przeciwka nadjeżdżał samochód. Kierowca ukarany został mandatem w wysokości 1500zł i 10 pkt karnymi.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Film Film

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 12.95 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony