Aktualności

Szkolenie koordynatorów Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 19.05.2017

Wczoraj Wydział Prewencji wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przeprowadził szkolenie koordynatorów lokalnych Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W sumie w szkoleniu wzięło udział 33 koordynatorów realizujących zadania w tym zakresie na ternie garnizonu mazowieckiego.

Przedmiotem szkolenia było zaprezentowanie uczestnikom nowej aplikacją wprowadzanej do użytkowania przez Wydział Prewencji przy udziale Wydziału Łączności i Informatyki KWP zs. w Radomiu. Jest to tzw. Karta Weryfikacji Zagrożenia do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w formie elektronicznej.

Ponadto podczas szkolenia przekazano uczestnikom zakres zmian oraz ułatwień w funkcjonowaniu KMZB, które wejdą w życie od dnia 1 czerwca 2017 roku. Wyjaśniane były także zagadnienia stwarzające problemy w związku z funkcjonowaniem KMZB.

Podczas szkolenia obecny był I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz, którypodziękował koordynatorom za zaangażowanie rzetelne wykonywanie obowiązków w realizacji zadań związanych z Krajowa Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.


 

Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu/AC

Powrót na górę strony