Aktualności

Eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 19.05.2017

18 maja w Publicznym Gimnazjum w Jedlińsku odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W konkursie startowało łącznie 18 drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.

Eliminacje rozgrywane były kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych . W każdej startowało 9 drużyn, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach, w których startowały drużyny z całego powiatu radomskiego. Zawodnicy zmierzyli się w kilku konkurencjach:

  • test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz sytuacji na skrzyżowaniach,

  • rowerowy tor przeszkód składający się z dziewięciu przeszkód

  • zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W kategorii szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się drużyna reprezentująca PG w Jedlińsku. Indywidualnie najlepsza była Aleksandra Wolak , uczennica gimnazjum w Jedlińsku. Pośród szkół podstawowych najlepsze wyniki uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tczowie. W klasyfikacji indywidualnej najlepsza była uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Lesiowie.

W finale wojewódzkim turnieju BRD w Warszawie region radomski reprezentować będą : PG w Jedlińsku, PG w Przyłęku (zdobywcy II miejsca) oraz Szkoła Podstawowa w Tczowie i Publiczna Szkoła Podstawowa w Lesiowie ( II miejsce).

Turniej odbył się dzięki współpracy i uprzejmości Dyrekcji Publicznego Gimnazjum nr 2 w Jedlińsku, Wójta Gminy Jedlińsk, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu, Wydziałów Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej z siedzibą w Radomiu i Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Powrót na górę strony