Aktualności

Zwycięzcy wojewódzkich eliminacji "Policjant Służby Kryminalnej 2017" nagrodzeni

Data publikacji 19.05.2017

W kwietniu br. w miejscowości Radom odbyły się eliminacje zespołów kryminalistycznych pomiędzy miejskimi i powiatowymi jednostkami Policji garnizonu mazowieckiego. Dziś Komendant Wojewódzki Policji insp. Tomasz Michułka nagrodził i pogratulował zwycięzcom.

Zawody odbyły się 11-12 kwietnia br. i były wojewódzkimi eliminacjami do ogólnopolskiego konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2017". W konkursie uczestniczyli policjanci służby kryminalnej z komend miejskich i powiatowych województwa mazowieckiego. Zmagania trwały przez 3 dni i wzięło w nich udział 28 zespołów. Każda drużyna liczyła 4 osoby i składała się z policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, technika kryminalistyki oraz sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

Zawody były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Każda drużyna po zakończeniu części teoretycznej musiała wyznaczyć teren do przeprowadzenia oględzin miejsca zdarzenia. Zawodnicy musieli też wykazać się „celnym okiem” w konkurencji strzeleckiej oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dziś Komendant Wojewódzki Policji insp. Tomasz Michułka nagrodził i pogratulował zwycięzcom. W kategorii Policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą najlepszym okazał się policjant z Komendy Powiatowej w Grójcu. Wśród funkcjonariuszy dochodzeniowo-śledczych zwyciężył policjant z płońskiej komendy, a wśród techników kryminalistyki pierwsze miejsce zajął policjant z Makowa Mazowieckiego. Natomiast najlepszym spośród policjantów operacyjno-rozpoznawczych okazał się funkcjonariusz z pułtuskiej Policji.

W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się reprezentacja z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. To właśnie policjanci z tej jednostki będą reprezentować garnizon mazowiecki w zmaganiach podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się już 6 - 8 czerwca 2016 w Szkole Policji w Pile.

 

 

Autor: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/AC

Powrót na górę strony