Aktualności

Kolejny tydzień grupy SPEED na drogach Mazowsza

Data publikacji 28.06.2022

Grupa SPEED to specjalna grupa policjantów ruchu drogowego, której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Podniesienie bezpieczeństwa na drogach województwa, to priorytet mazowieckich policjantów. Do tego celu funkcjonariusze "drogówki" wykorzystują nowoczesne radiowozy i skutecznie studzą zapędy kierowców, którzy nie stosują się obowiązujących przepisów. Tak też było w minionym tygodniu.

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z 12 jednostek garnizonu mazowieckiego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu do zwalczania agresywnych zachowania na drodze, które powodują śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1017 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 838 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 12 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 904 mandaty, a w 25 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń.

Mundurowi zatrzymali 13 praw jazdy oraz 28 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 6 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonych zakazów.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony