Aktualności

Wystartowały spotkania z cyklu „Lato z Komisarzem Zebrą”!

Data publikacji 29.06.2022

Dzieci wraz z opiekunami z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Sławnie odwiedziły dzisiaj siedzibę Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, aby z bliska przyglądać się służbie policyjnej oraz uczyć zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

W czasie spotkania dzieci z dużą ciekawością oglądały pojazdy i sprzęt służbowy oraz po raz pierwszy usłyszały o tym, jak funkcjonariusze Policji wykorzystują pojazd specjalistyczny: RSD (Ruchome Stanowisko Dowodzenia). Następnie uczestniczyły w pokazie posłuszeństwa psa służbowego - owczarka belgijskiego - wyszkolonego do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Spotkanie było okazją do wykonania pamiątkowego zdjęcia z policjantem z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu.

W dalszej części zaprezentowano filmiki o bezpieczeństwie dziecka oraz przeprowadzono pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa podczas odpoczynku nad wodą, w lesie, w miejscu zamieszkania zarówno w mieście i na wsi. Szczególnie przestrzegano najmłodszych przed kontaktem z obcymi osobami, przypadkowo poznanymi w czasie spaceru czy zabawy na placu zabaw.

W tym roku Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu w ramach cyklu „Lato z Komisarzem Zebrą” zaplanował jeszcze dziesięć spotkań w okresie wakacji, na które już zakwalifikowano wszystkie chętne grupy.

Dziękujemy za zgłoszenia i życzymy udanych, bezpiecznych wakacji!

Autor: Sylwia Szewczyk/Wydział Prewencji KWP

  • Policjanci z dziećmi
  • Policjanci z dziećmi
  • Policjanci z dziećmi
Powrót na górę strony