Aktualności

Trwa seria spotkań z cyklu "Lato z komisarzem Zebrą"

Data publikacji 07.07.2022

Uczestnicy półkolonii zorganizowanej przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 7 im. Kazimierza Puławskiego w Radomiu odwiedzili wraz z opiekunami siedzibę Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, aby poznawać charakter służby policyjnej i utrwalać zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Szczególnym tematem czwartkowego spotkania było zaprezentowanie zagrożeń towarzyszących korzystaniu z urządzeń mobilnych i sieci internetowej.

W pierwszej części zaprezentowano filmy i omawiano negatywne zjawiska napotykane w sieci tj.: hejt, cyberprzemoc, phishing, grooming itp.  Podniesiono ważny temat dotyczący zasad bezpieczeństwa podczas odpoczynku nad wodą. A także przestrzegano najmłodszych przed kontaktem z obcymi osobami zarówno on-line i offline.

W czasie spotkania dzieci z dużą ciekawością oglądały pojazdy i wyposażenie służbowe oraz pojazd specjalistyczny: RSD (Ruchome Stanowisko Dowodzenia). Następnie uczestniczyły w pokazie posłuszeństwa psa służbowego z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Radomiu, co stanowiło niecodzienną atrakcję dla wszystkich uczestników.

W tym roku wszystkie dostępne terminy akcji letniej „Lato z Komisarzem Zebrą” zostały już zarezerwowane wg kolejności napływających zgłoszeń. Dziękujemy za aktywny udział!

Autor: Sylwia Szewczyk/Wydział Prewencji KWP

  • Policjanci wraz z dziećmi
  • Policjanci wraz z dziećmi
  • Policjanci wraz z dziećmi
Powrót na górę strony