Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED cały czas działa na drogach

Data publikacji 02.08.2022

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu.

Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 993 wykroczenia. 810 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, w tym 7 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 886 mandatów karnych i skierowali 24 wnioski do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 9 praw jazdy oraz 40 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 2 pijanych kierowców i 1, który kierował  pomimo orzeczonego zakazu.

Zespół Prasowy KWP

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.91 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony