Aktualności

Trzy miesiące aresztu za kradzież, paserstwo i znęcanie się nad psem

Data publikacji 25.05.2017

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 42-latek, który usłyszał zarzut kradzieży, paserstwa i znęcania się nad psem. Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Jego młodszy kolega odpowie za kradzież, a partnerka za ich wspólne znęcanie się nad zwierzęciem.

Sokołowscy policjanci zatrzymali 42-latka, który jest podejrzewany o popełnienie kilku przestepstw. Mężczyzna kilka dni temu miał ukraść wart kilkaset złotych telefon komórkowy starszemu mężczyźnie. Na dodatek, by właściciel nie próbował się bronić groził mu pobiciem. To jednak nie wszystko co ma na sumieniu mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego. Wcześniej pomagał swojemu 35-letniemu koledze w ukrywniu skradzionego telewizora.

Prócz kradzieży i paserstwa 42-latek wraz ze swoją partnerką znęcali sie nad swoim psem. Jak się okazało zwierzę od dłuższego czasu nie było karmione, nie miało też podawanej wody do picia.

Zarówno 42-latek, jak i jego młodszy kolega są dobrze znani Policji. W przeszłości obydwaj byli już karani za kradzieże.

Decyzją sądu starszy z mężczyzn został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 35-latkowi za kradzież telewizora z uwagi na recydywę grozi do 10 lat więzienia.

37-latka odpowie za znęcanie się nad psem, za co grozi jej do lat 2 pozbawienia wolności.


 

Autor: st. sierż. Dominika Rozbicka/AC

Powrót na górę strony